Уряд продовжив дію карантину, встановленого через COVID-19, до 28 лютого 2021 року. Про актуальні протиепідемічні заходи, зокрема й ті, які стосуються закладів освіти, йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 1236.
Положення, зазначені в постанові, вступають у силу з 19 грудня 2020 року.
На період дії карантину, зокрема, заборонено:
відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами у понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
відвідувати заклади освіти здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.
Додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 р. на території України заборонено відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.
МОН , а також ДОН надали рекомендації для шкіл у зв’язку з посиленням карантинних обмежень 8-24 січня 2021 року.
Як відбуватиметься навчання у СЗШ № 224?
Зимові канікули 25.12.2020-10.01.2021
Початок ІІ семестру 11.01.2021
Дистанційний формат 11.01.2021-24.01.2021
Для організації здобуття освіти учнями СЗШ № 224
на період обмежувальних заходів:
навчання буде організовано із використанням платформи відеоконференцій Zoom; платформи GoogleClass (окремі предмети), месенджеру Viber.
навчання відбуватиметься в синхронному (онлайн) і асинхронному режимах; на прямому онлайн-звязку учителі проводитимуть не менше 30% навчального часу.
на сайті школи як допоміжний ресурс будуть викладені основні переліки тем і матеріалів, які учням 1-10 необхідно опрацьовувати.
для тих учнів, які не мають змоги працювати синхронно, на прямому онлайн-підключенні, за консультацією з батьками можуть використовуватись телефонний зв'язок, електронна пошта, відеоуроки і ресурси "Всеукраїнської школи онлайн". Діти із соціально незахищених родин, що потребують для навчання технічного забезпечення, можуть користуватись компютерами в приміщенні школи за окремим графіком та з суворим дотриманням карантинних вимог. Для забезпечення такої можливості батьки чи учень повинні звернутись до адміністрації школи чи соціального педагога (контакти на сайті).
УВАГА!!! школа вживатиме заходи щодо дітей, які зовсім не охоплені навчанням, спільно зі Службою у справах дітей та сім’ї у встановленому законом порядку.
учителі і учні СЗШ № 224 використовуватимуть відеоуроки і ресурси з платформи для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів “Всеукраїнська школа онлайн”, яку запустили МОН та Мінцифри.
уроки/заняття починатимуться відповідно до складеного розкладу, не перевищуючи кількість уроків, що зазначено у розкладі на цей день
Тривалість онлайн уроків:
- у 1-4 класах – 20-25 хв;
- у 5-8 класах – до 25-30 хв;
- у 9-11 класах – до 30-35 хвилин
час уроку, що залишився, учням необхідно витрачати на виконання завдань, учителям – для проведення онлайн консультацій (групових та індивідуальних);
з метою збереження здоров’я дітей відповідно до вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України від 25 вересня 2020 року № 2205, під час уроку безперервна тривалість використання ТЗН не повинна перевищувати:
- для учнів 1 класів – 10 хвилин;
- для учнів 2-4 класів – 15 хвилин;
- для учнів 5-7 класів – 20 хвилин;
- для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
- для учнів 10-11 класів – на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.
для учнів, які мають протипоказання до занять із використанням комп’ютера, екрана планшета або телефона – за умови надання до школи відповідного медичного висновку – класний керівник погоджує з батьками форми взаємодії і засоби навчання, що можуть бути використані.
Учителі будуть чергувати види навчальної діяльності під час уроку, проводити вправи з рухової активності та гімнастики для очей відповідно додатку 3 Санітарного регламенту.
При організації освітнього процесу за технологіями дистанційного навчання оцінювання з фізичної культури, трудового навчання, технологій, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, основ здоров'я та окремих предметів варіативної складової здійснюватиметься за режимом: 1 урок в синхронному режимі (онлайн), 2 - в асинхронному (самостійна робота учнів).
Під час роботи в дистанційному режимі мінімізуватимуться домашні завдання, натомість використовуватимуться творчі завдання, учнівські проекти, онлайн-хаби та інші форми.
Батьків і учнів просимо пам'ятати, що обсяг навчального навантаження не зменшується, а реалізується в синхронному та асинхронному режимах, при цьому не менше 30% навчального часу реалізується в синхронному режимі (онлайн-конференція, урок в онлайн-месенджері).
В дистанційному режимі працюватимуть практичний психолог і соціальний педагог школи, забезпечуючи постійний зв'язок і підтримку усіх учасників освітнього процесу, в тому числі консультування і корекційну роботу в онлайн-форматі.
Корекційні педагоги спеціальних класів будуть проводити корекційні заняття у дистанційному форматі в синхронному режимі (онлайн-заняття).
При виникненні запитань, зауважень або побажань ви завжди можете звернутись до класного керівника, адміністрації школи чи адресувати запитання будь-якому фахівцю .
з 11 січня розпочне роботу "Електронна скринька" для організації зв'язку з питань організації освітнього процесу. Адресу буде розміщено в класних групах. Відповіді надаватимуться у терміни, передбачені законодавством України.
З графіком наших заходів у цей період ви можете ознайомитись в шкільному Google-календарі шкільних подій.
Comments