Шановні учні і батьки, просимо уважно ознайомитись із критеріями оцінювання знань !
Реалії сучасного світу вимагають від освіти переорієнтації процесу навчання на розвиток особистості учня, навчання його самостійно оволодівати новими знаннями. Сучасна молода людина має бути мобільною, інформованою, критично і творчо мислячою, і, безперечно,здатною до постійного самонавчання і саморозвитку.
Сучасна освіта покликана не обмежуватись наданням знань, а й формувати ставленя, уміння застосовувати і творчо проявляти набуту інформацію - це компетентісний підхід до навчання.
При цьому , безумовно, враховуються особливості розвитку і реальні можливості тих учнів СЗШ № 224, які мають особливі освітні потреби. Для них розроблені індивідуальні критерії для кожної категорії особливостей. Відповідно до Положення про організацію інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, оцінювання дітей з ООП має носити мотивуючий характер.
Враховуються також і сучасні умови навчання, в тому числі і дистанційне здобуття освіти в умовах карантинних обмежень. При оцінюванні результатів учнів враховуються технічні можливості, опанування частини навчального матеріалу в асинхронному режимі, самостійно. Відповідно до рекомендацій Міністерства освітиі науки України після повернення до навчання і на початку наступного навчального року (семестру) виділяється час для контролю і корекції знань, набутих під час дистанційного навчання на карантині.
Відповідно до цього в СЗШ № 224 сформовані загальні критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (розроблені на основі Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом МОНмолодьспорт України від 13.04.2011 р. №329 , а також на основі наказу МОН України від 21.08.2013 року № 1222 "Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти"
Критерії оцінювання навчальних досягнень реалізуються в нормах оцінок, які встановлюють чітке співвідношення між вимогами до знань, умінь і навичок, які оцінюються, та показником оцінки в балах.
Видами оцінювання навчальних досягнень учнів є поточне, тематичне, семестрове, річне оцінювання та державна підсумкова атестація.
Поточне оцінювання ‑ це процес встановлення рівня навчальних досягнень учня (учениці) в оволодінні змістом предмета, уміннями та навичками відповідно до вимог навчальних програм.
Об'єктом поточного оцінювання рівня навчальних досягнень учнів є знання, вміння та навички, самостійність оцінних суджень, досвід творчої діяльності та емоційно-ціннісного ставлення до навколишньої дійсності.
Поточне оцінювання здійснюється у процесі поурочного вивчення теми. Його основними завдання є: встановлення й оцінювання рівнів розуміння і первинного засвоєння окремих елементів змісту теми, встановлення зв'язків між ними та засвоєним змістом попередніх тем, закріплення знань, умінь і навичок.
Формами поточного оцінювання є індивідуальне, групове та фронтальне опитування; робота з діаграмами, графіками, схемами; зарисовки біологічних об'єктів; робота з контурними картами; виконання учнями різних видів письмових робіт; взаємоконтроль учнів у парах і групах; самоконтроль тощо. В умовах упровадження зовнішнього незалежного оцінювання особливого значення набуває тестова форма контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів.
Інформація, отримана на підставі поточного контролю, є основною для коригування роботи вчителя на уроці.
Тематичному оцінюванню навчальних досягнень підлягають основні результати вивчення теми (розділу).
Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів забезпечує:
усунення безсистемності в оцінюванні;
підвищення об'єктивності оцінки знань, навичок і вмінь;
індивідуальний та диференційований підхід до організації навчання;
систематизацію й узагальнення навчального матеріалу;
концентрацію уваги учнів до найсуттєвішого в системі знань з кожного предмета.
Тематична оцінка виставляється на підставі результатів опанування учнями матеріалу теми впродовж її вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних робіт (практичних, лабораторних, самостійних, творчих, контрольних робіт) та навчальної активності школярів.
Перед початком вивчення чергової теми всі учні мають бути ознайомлені з тривалістю вивчення теми (кількість занять); кількістю й тематикою обов'язкових робіт і термінами їх проведення; умовами оцінювання.
Оцінка за семестр виставляється за результатами тематичного оцінювання, а за рік ‑ на основі семестрових оцінок.
Учень (учениця) має право на підвищення семестрової оцінки. При цьому потрібно мати на увазі, що відповідно до Положення про золоту медаль "За високі досягнення в навчанні" та срібну медаль "За досягнення в навчанні", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.03.08 № 186 та погоджено Міністерством юстиції України № 279/14970 від 02.04.08, підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом переатестації не дає підстав для нагородження випускників золотою або срібною медалями.
Більш гнучкої, різнопланової системи оцінювання потребує профільна старша школа, яка на основі диференційованого навчання повинна враховувати не лише навчальні досягнення, але і творчі, проектно-дослідницькі, особистісні, соціально значущі результати, уміння вирішувати проблеми, що виникають у різних життєвих ситуаціях.
Стаття на сайті СЗШ № 224 до теми : Оцінюваня учнів класів НУШ
Comments