top of page
Фото автора224 Школа

Будьте обережні! Погіршення погодних умов!

Оновлено: 23 бер. 2021 р.

З метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій у зв’язку з погіршенням погодних умов, слід звернути увагу на наступне:



Снігові замети (хуртовина):

Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів та хуртовин.


Випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ураганному вітрі створює умови для зледеніння шляхів, ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що нерідко викликає їх руйнування.


Що робити під час хуртовини

  • лише у виняткових випадках виходьте з будинків.

  • повідомте членам родини або сусідам, куди ви йдете й коли повернетеся;

  • в автомобілі можна рухатися тільки по центральних дорогах і шосе;

  • забороняється відходити від машини за межі видимості;

  • якщо ви втратили орієнтацію, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, зайдіть у перший будинок, що трапиться, уточніть місцезнаходження й, по можливості, дочекайтеся закінчення заметілі там;

  • якщо вас залишають сили, шукайте укриття й залишайтеся в ньому;

  • будьте уважними й обережними при контактах з незнайомими людьми, тому що під час стихійних лих різко зростає число крадіжок з автомобілів, квартир і службових приміщень.у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

Сильні морози:

При сильних морозах може виникнути гіпотермія – виражене зниження внутрішньої температури тіла. Лікарі радять у морозні дні залишатися вдома. А тим, хто все-таки має працювати, треба запам’ятати основні правила поведінки в сильний мороз, інакше можна отримати обмороження та переохолодження:

– одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко завжди можна зняти одну з кофт. Одяг має бути цілком вільним; – захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром; – візьміть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження; – не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – також з’їжте що-небудь; – заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці; – по можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом; – рухайтесь, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам; – не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Не варто рухатись дуже активно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати.

Категорично забороняється:

– торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Ця рідина дуже швидко обморожує шкіру при зіткненні, а отже під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички; – вживати алкогольні напої, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, а це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи, що призводить до переохолодження. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вберегтися від ушкоджень. Нікотин також згубно впливає на стінки судин.



Перша домедична допомога при обмороженні і загальному переохолодженні


Перша допомога при першому ступені обмороження полягає в тому, що потрібно в загальному дати потерпілому тепло, тобто в тепле приміщення, тепла рідина. Відігрівати кінцівки не потрібно гарячою водою. Вони повинні відігріватися поступово. Можна використати гарячу воду, але поступово, починаючи від 30 градусів, далі 36 градусів і поступово нарощуючи. Або взагалі в теплому приміщенні, щоб відігріватись самостійно. Розтирати снігом чи тканиною не потрібно, бо при цьому можливе пошкодження шкірних покривів та потрапляння інфекції в тканини.


Інші ступені потребують надання кваліфікованої допомоги й звернення в медичні заклади.


Що стосується переохолодження, алгоритм дій схожий – потерпілого потрібно поступово обігріти. Якщо температура тіла людини нижча за 34 градуси, тоді потрібна госпіталізація.


За словами лікаря, деякі люди можуть навіть не відчути, що отримали обмороження через меншу чутливість.


«Особливо піддаються впливу низьких температур відкриті ділянки шкіри, тобто це кисті рук, обличчя, мочки вуха та стопи. Особливої уваги заслуговують пацієнти, які мають супутні захворювання – цукровий діабет, судинна патологія, – при яких порушуються кровопостачання кінцівок і чутливість, тобто людина при таких хворобах може не відчувати, що їй холодно в ноги. Можна отримати відмороження, не відчувши це», – сказав ортопед-травматолог КП «Лікарня №1» Олександр Зубенко.


Найкраща профілактика – одягатися враховуючи погоду. Взуття має бути вільним і не стискати ногу, щоб не порушувати кровопостачання. Одягатися рекомендують у кілька шарів, зберігаючи додаткове тепло. Одяг має бути вільним та сухим.


Якщо ви довгий час перебуваєте на вулиці, лікарі радять кожні півгодини або кожну годину заходити у тепле приміщення.


Наостанок лікарі закликали не бути байдужими у разі, якщо ви стали свідком переохолодження людини.


За матеріалами https://www.zhitomir.info/news_198045.html


6 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page