top of page
Фото автораTatyana Umanets

Використання дидактичних онлайн-ігор і вправ на уроках в початковій школі




Досвідом використання дидактичних ігор і вправ

ділиться голова методичної комісії учителів

початкових класів СЗШ № 224,

тренер НУШ, учитель 2-А класу Крикун Наталія Петрівна.


Гра дарує радість. Під час гри у дітей формуються чи закріплюються властивості, вміння, здібності, необхідні їм для виконання функцій у майбутньому. І скрізь, де є гра, панує здоров’я, радість дитячого життя. У процесі гри в учнів виробляється звичка зосереджуватися, самостійно думати, розвивати увагу. Захопившись грою, діти не помічають, що навчаються.

Коли вчитель використовує на уроці елементи гри, навіть під час дистанційного навчання створюється доброзичлива атмосфера, бадьорий настрій, бажання вчитися.

Під час добору вправ та ігор для використання під час онлайн-навчання необхідно враховувати відповідність їх меті і цілям, плану уроку, можливостям учнів, дидактичний вплив на розвиток в учнів предметних і загальних компетентностей.

На уроках української мови під час конференцій виконуємо вправу "Незакінчене речення" для повторення вивченого матеріалу, гру "Знаки" , "Тематична павутинка". Не обходяться уроки і без гри : "Упіймай головні слова", "Шифрувальник" та інші за участю улюблених мультперсонажів.


Це гра "Вірю - не вірю"- під час вивчення таблиці множення і ділення на уроці математики вчитель називає приклад і відповідь, а діти за допомогою швидких реакцій сигналізують - правильно чи ні. Багато які з цих ігор включають в себе також знайому дітям роботу із цеглинками LEGO онлайн.


А ще на уроках математики можна використовувати такі ігри, як: "Назви сусідів", "Математичний потяг", "Вежа"




На уроках української мови викристовуємо ігри: "Морський бій", "Шифрувальник", "Упіймай головні слова", "Опиши малюнок", "Що змінилось?", "Злови слово", "Відшукай помилку", "Аукціон".




Наша задача - зробити процес здобуття освіти цікавим, щоб стимулювати пізнавальну активність дітей, розвинути когнітивні процеси, сформувати основні уміння і в результаті отримати задоволеня разом із нашими учнями!

223 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page