top of page
Фото автораTatyana Umanets

Використання технологій дистанційного навчання на уроках зарубіжної літератури і мистецтва



З досвіду роботи учителя зарубіжної літератури вищої категорії, учителя-методиста СЗШ № 224 Матюхіної Т.П.



Інтерактивні вправи на уроках формують самостійне творче мислення учнів, удосконалюють вміння зіставляти та узагальнювати факти, виявляють рівень осягнення твору, спонукають до розміркувань. Ми на уроках зарубіжної літератури й мистецтва працюємо з вебсайтом LearningApps: складаємо та відгадуємо кросворди, відкриваємо літературні пазли, виконуємо вправи на відповідність тощо.



Для покрашення навчального процесу на уроках зарубіжної літератури та мистецтва ми працюємо з віртуальною дошкою Padlet. Ії інтуїтивний інтерфейс дуже зручний для проєктної роботи на уроках, для індивідуальних завдань, збору інформації від усіх учасників процесу. Доцільно також працювати з дошкою, коли треба розмістити на неї цілий розділ уроків з певної теми: теоретичні дані, біографічний матеріал, навчальні фільми, вистави, буктрейлери, завдання з аналізу творів. Ми навчаємось на уроках створювати таку дошку всім класом.



З метою формування вміння аналізувати отримані факти, логічно мислити, робити висновки, учні виконують на уроках завдання, які вимагають моделювання, складання порівняльних таблиць, схем, кластерів. Ми на уроках зарубіжної літератури і мистецтва для таких типів завдань використовуємо дизайн-конструктор StoriBoard, шаблони якого допомагають коректно і послідовно будувати процес.



Дистанційне навчання спонукає нас більше працювати самостійно. Ми відкрили для себе багато нових ресурсів, які стали нам до нагоди при аналізі художніх творів. Одним з таких ресурсів став онлайн-конструктор Canva. За макетами цього ресурсу ми складаємо анкети літературних героїв, паспорти творів, емблеми художніх напрямків. Сьогодні на уроці зарубіжної літератури створювали анкету системи образів новелічної повісті Ш.Алейхема "Тев'є-молочар".



Пошук новго - це завжди цікаво, це шлях до розвитку майстерності учителя і формування стійкого інтересу до предмета в учнів.

722 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page