Самооцінювання в закладі освіти проводиться для того, щоби сформувати, вивчити, покращити освітнє середовище і організацію освітнього процесу, врахувати результати самооцінювання під час формування стратегії розвитку ЗСО та річного плану.
В рамках підготовки до інституційного аудиту самооцінювання проводиться обов'язково.
Основою для самооцінювання в СЗШ № 224 будуть критерії оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти (Додаток до Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти); користуватися Абеткою для директора.
ЯК БУДЕ ПРОВОДИТИСЬ САМООЦІНЮВАННЯ ШКОЛИ?
Мають бути призначені відповідальні особи: одна чи кілька або робочі групи, або одна робоча група, залежно від того, чи ви проводите комплексне самооцінювання за 4 напрямами чи за 1 напрямом. Якщо йдеться про кілька напрямів, то кожен із них має свою робочу групу.
Керівник закладу не може сам проводити самооцінювання! Мають бути залучені учасники освітнього процесу: представники учнівського самоврядування, вчителі й батьки.
До оцінювання управлінських процесів ви можете залучати своїх колег, керівників або заступників керівників інших шкіл, особливо тих, хто вже пройшли інституційний аудит і тих, хто пройшли навчання на освітніх експертів. Також це можуть бути представники різних асоціацій, як-от асоціація керівників міста, України чи району.
Найголовніше – самооцінювання передбачає обговорення, оприлюднення і врахування результатів на майбутнє.
Ви самі можете визначити, у який спосіб проводити щорічне самооцінювання. Наприклад, комплексне, за певними напрямами чи за рівнями освіти. Кожен заклад освіти може обрати для себе модель.
А ось такі методи можна використовувати, збираючи інформацію. Але висновок не можна зробити, лише анкетуючи учасників освітнього процесу, треба використовувати кілька методів збору інформації.
ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Потрібні:
Наказ про проведення самооцінювання;
Затвердити склад робочої групи (робочих груп);
Провести оцінювання (фіксація результатів + напрацювання рекомендацій);
Обговорити результати на засіданні педагогічної ради;
Наказ про підсумки самооцінювання;
Ухвалити управлінські рішення та врахувати результати самооцінювання (внести зміни до річного плану роботи, Стратегії розвитку ЗО; врахувати під час розроблення документів на наступний навчальний рік, якщо самооцінювання відбувалося у квітні-травні).
За матеріалами: http://barna-consult.com/yak-organizuvaty-osvitnij-protses-u-2021-2022-navchalnomu-rotsi/
Comments