top of page

Організація харчування

На виконання розпорядження Департаменту освіти м.Києва

в СЗШ № 224 впроваджено мультипрофільне харчування.

Мультипрофільне харчування працює за принципом «шведського столу». Дитина вчиться робити свій вибір, поступово у дітей формується культура харчування. До меню обов’язково входять декілька видів овочів, фруктів, м’ясні та рибні вироби, кілька видів напоїв, хлібобулочні вироби, млинці, запіканки, йогурт і кілька видів гарнірів. Вартість сніданку фіксована, а ось що конкретно буде їсти дитина – залежить від її вибору. Звичайно, такий спосіб організації харчування вимагає великої обідньої зали, наявності спеціального обладнання у закладі, ретельної підготовчої роботи колективу школи і допомоги персоналу чи вчителів учням початкової школи, але це того варте! Важливо, щоб учні приходили до їдальні у визначений для них час. Тоді усім всього вистачає, бо кухарі знають, що після другого уроку їдять 100 учнів 1-2 класів, тому сервірують загальні столи стравами з розрахунку 120 порцій. А під час третього уроку потрібно просто поновити продукти на загальних тацях та винести гарячі страви у марміти для учнів 3-4 класів. Після сніданку тарілки порожні, діти з'їдають все, що поклали до своєї тарілки! 

food-kids-400x210.jpg
Без названия (1).jpg
Без названия.jpg
images.jpg
5d70d1af7d961.jpeg
Валентин Мондриївський: Після локдауну в столичних школах повернуть мультипрофільне харчування

Третій рік поспіль пріоритетом у роботі київської міської влади є зміна в організації харчування школярів столиці. Той формат сніданків, який є зараз, вимушений і тимчасовий. Проте, починаючи із січня наступного року, у столичних школах готові повернутися до звичної моделі мультипрофільного харчування. Про це повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Майже три роки поспіль ми працюємо над покращенням харчування в навчальних закладах. Карантин трошки уповільнив процес реформації, проте ми рухатимемось далі та з січня наступного року плануємо повернутися до мультипрофільного харчування. Також продовжаться й роботи із впровадження нового меню та переоснащення харчоблоків», – розповів Валентин Мондриївський.

Він нагадав, що серед нових форматів харчування, які вводилися в столичних навчальних закладах, були: мультипрофільне харчування «шведський стіл», дабл-меню (2–3 страви на вибір) та кулінарна лінія «Шкільне харчування». Такі моделі харчування обов’язково включають до дитячих сніданків та обідів свіжі овочі та фрукти, йогурти та напої на вибір.

«Той формат сніданків, який зараз є в школах, вимушений і тимчасовий – він зумовлений карантинними обмеженнями. Однак після завершення локдауну, діти знову зможуть обирати страви за принципом «шведського столу» або із двох-трьох запропонованих страв, як це було раніше», – додав Валентин Мондриївський.

Як зауважила директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян, керівники районних управлінь та закладів освіти мають весь необхідний інструментарій для повного контролю за якістю послуг з організації харчування. У місті створені всі умови для повернення тієї системи харчування, яка діяла до карантину.

bottom of page