top of page

Середня загальноосвітня школа №224 заснована у 1980 році. Нині в школі навчаються 442 учні. З них: 1-4 класів - 8, 5-9 класів-10,  

Мікрорайон СЗШ №-224 охоплює 14 будинків, розташованих на вулицях : бульвар Перова, Кибальчича, проспект Ватутіна. Всього на території мікрорайону проживає 504 дитини, які навчаються в СЗШ №-224 та інших навчальних закладах.

Педагогічний колектив школи складається з 65 вчителів. З них учителів вищої категорії –42, першої категорії – 1. Мають педагогічне звання “Вчитель-методист” – 12 , “Старший вчитель” – 14 нагороджені Знаком “Відмінник освіти України” – 3. Школа у 2020-21 н.р. працює за ІІІ-ма рівнями освіти: початкова (1-4 кл.), базова (5-9 кл.) та повна загальна середня (10-11 кл.). Із 2021 н.р. вводиться дворівнева освіта: 1-4 класи і 5-9 класи.

1-4 класи працюють за концепцією НУШ (пограма О.Савченко); є профільні класи в початковій школі: 4-А клас (НПТ "РОсток"); 4-Б клас (НПЕ "Інтелект України"). 5-Б клас працює за загальноосвітньою програмою, з використанням елементів програми "Росток" (гурткова робота). 10-А клас має профільність: українська філологія.

Враховуючи сучасну епідемічну ситуацію, СЗШ № 224 забезпечила необхідні умови для дистанційного навчання здобувачів освіти: для учителів і учнів 1-4 класів функціонує електронний журнал (платформа "E-school"). За рішеням педагогічної ради школи учителі 1-10 класів використовують для проведення онлайн-уроків платформу онлайн-конференцій "Zoom" , месенджер Viber з використанням письмових, відео- та фотоматеріалів, звукових повідомлень, "Всеукраїнська школа онлайн"  (відеоуроки та матеріали).  В хмарних сервісах Padlet , LearningApps; Google Forms; thinglink; app.wizer.me; http://cross.highcat.org/; https://www.canva.com/ учителі СЗШ № 224 створюють інтерактивні завдання для дистанційного навчання і виконання завдань. Додатково використовуються месенеджери Viber,  facebook, електронна пошта, телефонний зв’язок. Учні СЗШ № 224 у період введення карантину у 2019-2020 р. були повністю охоплені дистанційним навчанням.

З метою рівного доступу до освітніх послуг дітей з різними можливостями школа створила умови для реалізації різних форми здобуття освіти: для дітей. В СЗШ № 224 8 учнів навчаються за індивідуальною формою здобуття освіти: педагогічний патронаж, екстернат, сімейна форма освіти (у співпраці з службою у справах дітей). 

Для дітей з особливими освітніми потребами в школ працюють спеціальні класи 2-В, 3-В, 3-Г, діти навчаються за спеціальними освітніми програмами , що включають корекційні заняття з розвитку мовлення, корекції розвитку, ритміки.

Інклюзивне навчаня впроваджене в різних класах : 1-Б, 3-А, 3-Б, 4-А, 4-В, 5-Б, 6-Б, 7-А, 9-А. Діти в цих класах працюють із супроводом асистентів учителя, для них розроблено індивідуальну програму розвитку. Для них проводяться корекційно-розвиткові заняття із фахівцями: логопедом, дефектологом, психологом, заняття з лікувальної фізичної культури тощо. Працюють кімнати психолого-педагогічної реабілітації із методиними матеріалами, обладнанням і посібниками для учнів з особливими освітніми потребами, що придбані за кошти державної субвенції.

В школі працюють 8 методичних об’єднань, працює науково-методична рада школи; методичну роботу спрямовано на розвиток української національної школи, на вирішення загальної шкільної педагогічної проблеми, демократизацію шкільного життя, розвиток творчих здібностей вчителя та учня. Зокрема, учитель початкових класів (спеціальних) Жукова Я.М. успішно пройшла сертифікацію, отримала відповідну кваліфікацію.  Учитель фізичної культури і хореографії Береговий М.В. став переможцем міського етапу всеукраїнського педагогічного конкурсу в номінаціях "Інноваційний урок фізичної культури" та "Урок фізичної культури з елементами футболу". Учителі СЗШ № 224 беруть участь в конкурсі "Учитель року" (призери за ІІ місце у 2018-2019 р.; лауреат у 20-19-2020 р.).

В школі створено всі умови для навчання і виховання обдарованих дітей. Працюють предметні гуртки, виділено додаткові години для індивідуально-групових консультацій з основних предметів, створено профільний 10 клас.

Адміністрація СЗШ №-224 створює належні умови по вихованню учнів. Форми виховної роботи, які запроваджені в школі, це виховні години, проведення місячників (“Увага! Діти на дорозі”, місячник правових знань, "16 днів проти насильства"), тематичні тижні.

На базі школи діють гуртки: - "Господарочка" "Вокальне мистецтво" "Юний екскурсовод шкільного музею", "ЗПФ з елементами футболу""Спортивно-бальні, сучасні танці", "Маленький співрозмовник" (англійська мова) "Чарівний пензель" (художній гурток). Для діяльності гуртків створені належні умови : обладнано відповідні приміщення, створена належна матеріальна база. А юні екскурсоводи вивчають історію визволення Києва від німецько-фашистських загарбників. У травні 2005 року був відкритий шкільний музей "Бойової слави". Він займає одну кімнату площею 30 кв.м. Експозиція складається з 6 оглядових вітрин, 6 оглядових стендів, фотовітражів, муляжів озброєння та спорядження воїнів часів Другої світової війни та бібліотечки літератури, яка висвітлює події визволення Києва.

В школі працює рада старшокласників, учні спільно з учителями проводять заходи, активно беруть участь в різноманітних олімпіадах, конкурсах, творчих змаганнях, займають призові місця на районному, міському і всеукраїнському рівнях. 

bottom of page