top of page
Фото автораTatyana Umanets

Впровадження НУШ в середній школі

Оновлено: 18 лист. 2021 р.

(За матеріалами курсу К.О.Линьова), завідувача кафедри освітнього лідерства ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка



Перехід від шкільної початкової до базової освіти

Результати впровадження концепції НУШ в початковій школі. Особливості впровадження НУШ на рівні базової середньої освіти. Нормативно-правове забезпечення діяльності базової середньої освіти. Державний стандарт базової середньої освіти.


Чим новий стандарт відрізняється від попередніх?

Спікер: Олександр Ляшенко


 

Ціннісно-орієнтована освіта: специфіка базової середньої освіти

Ціннісно-орієнтована освіта та ключові нововведення Нової української школи. Ключові компетентності для ціложиттєвої освіти. Наскрізні вміння – спільні для всіх компетентностей. Особливості застосування компетентнісного підходу в щоденній педагогічній практиці. Діяльнісний підхід як спосіб забезпечення цілісної подорожі дитини у системі формальної освіти. Наскрізні вміння як основа для формування компетентностей особистості.


Діяльнісний підхід

Спікер: Т. Пушкарьова


Проєктування навчальної діяльності на основі Державного стандарту (Р.Шиян)

 

Освітня програма та навчальний план

Огляд освітніх галузей. Типова освітня програма для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Створення цілісної освітньої програми закладу на засадах гнучкості/ автономності/ академічної свободи/ відкритості до запиту учнів та очікувань батьків. ДСБСО та модельні програми (презентація розроблених програм за освітніми галузями). Реалізація компетентнісного підходу в модельних програмах освітніх галузей. Проєктування навчальної діяльності на основі Державного стандарту. Технології, форми, методи і засоби навчання, виховання і розвитку учнів засобами предметів освітньої галузі. Види оцінювання. Організація формувального оцінювання результатів навчання учнів. Підсумкове оцінювання.


 

Організація роботи та співпраця шкільної команди

Укладання освітньої програми закладу освіти. Загальні принципи роботи із симулятором-конструктором навчального плану. Ролі керівника ЗЗСО та педагогів у створенні освітньої програми закладу. Комунікація з учнями/ батьками. Оприлюднення освітніх програм ЗЗСО.


PDF !_методичні рекомендації пілотні школи.pdf Як шкільній команді створити освітню програму ЗО


 

Забезпечення розвитку вчителя базової середньої освіти

Професійний розвиток вчителів та керівників закладу освіти. Професійний стандарт вчителя (керівника ЗО) як основа для проектування індивідуальної професійної освітньої траєкторії. Організація наставництва (менторства, інтервізії) у закладі освіти. Психологічний супровід професійної діяльності освітянина. НУШ: дорожня карта реформи базової та профільної школи.



 

НУШ 5 класи для учителів української мови




32 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page