top of page

Оформлення кабінетів середньої школи за концепцією НУШ

  • Фото автора: Tatyana Umanets
    Tatyana Umanets
  • 29 лип. 2022 р.
  • Читати 2 хв

На сьогодні актуальним питанням та викликом для вчителів 5 класів стає підготовка до нового навчального року відповідно до засад концепції НУШ.

Окрім вибору підручників та ознайомленню з новими методами та технологіями, вчителям вкрай потрібно облаштувати освітній простір згідно рекомендацій МОН та аспектами самої Концепції НУШ. Також, оформлення класу НУШ важливо і для учнів, що провчилися вже 4 роки і звикли виконувати завдання, планувати діяльність орієнтуючись на стенд рутини, що були в початковій школі.


Оскільки режим освітнього процесу змінюється у 5 класі, то виникає питання, як ефективно організувати освітній простір, відповідно до вимог НУШ


Згідно методичних рекомендацій МОН щодо організації освітнього процесу в умовах НУШ, освітній простір має бути: безпечним, зручним, комфортним та інклюзивним.

Треба витримати баланс, поєднати осередки НУШ та лаконічні стенди старших класів.

Оформлення класу початкової школи передбачало наступні навчальні осередки НУШ:

  • центр вчителя;

  • осередок відпочинку;

  • осередок спілкування;

  • куточок читача;

  • осередок творчості;

  • зона навчання.

Старша школа більш складна. Діти ходять по тематичним кабінетам де стенди для школи відповідають лише матеріалу. Кожен вчитель має виділити важливі символи свого предмета, мотивувати, зазначити основні тези.


Враховуючи рекомендації МОН, досвід вчителів пілотних класів, вважаємо, що перш за все вчителям необхідно створити дружнє середовище. Цього можна досягти через створення осередків, що стосуються життя учнів та вчителя. Наприклад, це може бути стенд з фотографіями учнів після літніх канікул, або як кожен учень займається своєю улюбленою справою (хобі). Інформація на стенди для школи теж має бути новою та креативною. Про те як своїми руками перетворити стандартний куточок на справжній соціальний осередок читайте ➞ ТУТ.

Дуже гарним варіантом стане візуалізація системи навчання та мотивація. Ми вже писали про стенд рутини який допомагав малюкам. В 5-му класі діти вже починають вчитися самостійності. В умовах дистаційного навчання такий підхід допоможе орієнтувати дитину на створення власних алгоритмів навчання та самостійне засвоєння інформації. Але в поєднанні з мотивуючими цитатами ефект стане значно дієвішим.



Оформлення стін 5 класу НУШ та стіна слів, дидактичні плакати створюються відповідно до предмету, що вивчається в даному навчальному приміщенні. Це дозволить ефективно працювати вчителю, а для учнів таке оформлення класу нуш додаткова можливість якісніше засвоювати матеріал без зайвого стресу.


До речі, увагу також необхідно приділити саме кольору стін, що має відповідати віковій категорії учнів. Для учнів середньої школи, дизайн стін радять робити у неяскравих теплих відтінках жовтого, зеленого або блакитного кольорів, для підвищення мотивації та концентрації у навчальному процесі. Більш детально про вплив кольорів оформлення 5 класу нуш читайте ➞ ТУТ.

Отже, облаштовуючи приміщення для навчання майбутніх 5-класників, необхідно враховувати вікові особливості учнів, напрям, що вивчається та найголовніше дотримуватися правил дружнього для учня середовища, що сприятиме швидкій адаптації до нових учнівських реалій.

Comentarios


bottom of page